Ograniczenia techniczne dotyczące projektowania. - Eurokubek

Przejdź do treści

Menu główne:

Ograniczenia techniczne dotyczące projektowania.

OFERTA
Pomimo wielu zalet, grawerowanie ma również kilka ograniczeń wynikających ze względów technologicznych.
Oto kilka ważnych uwag dla osób projektujących grafikę:
1. Wszystkie obiekty na projekcie muszą być obiektami wektorowymi, nie stosujemy grubości obrysu, jedynie obiekty wypełnione kolorem (jak do wycinania na ploterze).

2. Poszczególne kolory nadruku muszą być rozdzielone kolorem kubka o minimalnej grubości 0,7 mm (dwa różne kolory) lub 0,4 mm (taki sam kolor).

3. Wszystkie kolory muszą być jednolitymi odcieniami, nie mamy możliwości technicznych cieniowania kolorów i wykonywania płynnych przejść. Jedynie w nielicznych przypadkach jest to możliwe, ale uzgadniamy to w fazie projektu.

4. Maksymalne pole grawerunku mieści się w prostokącie o wymiarach 210×85 mm (dotyczy najpopularniejszych wzorów kubków - Adrian, Boss, Tomek).

5. Minimalne rozmiary obiektu grawerowanego nie mogą być mniejsze niż 0,5 mm, dotyczy to również wewnętrznych oczek w literach “A, B, e, a, p, o” itp., dlatego też nie radzimy stosować w projektach bardzo pogrubionych krojów czcionek przy niewielkich rozmiarach czcionki.
Poniżej schemat możliwości technologicznych w przypadku różnych kształtów przedmiotów do grawerowania metodą piaskowania.
Jak widać fragmenty składające się z dwóch krzywizn nie są możliwe do znakowania.
ABAKUS centrum reklamy

70-660 Szczecin, ul. Gdańska 4, (wjazd na Wyspę Pucką)
Tel. biuro +48 503 55 45 10
Tel. grafik +48 605 66 22 25
NIP 839 002 34 43
Informacje dla Klienta: REGULAMIN - POLITYKA PRYWATNOŚCI
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego